Ogłoszenie

Witam Na Forum Free Running Solec


#1 2008-08-30 00:01:25

KreCik

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 17
Punktów :   

Rogrzewka i rozciąganie

Rozgrzewka przed codziennym treningiem jest niezbędna. Zawsze trzeba się przed treningiem odpowiedno rozciągnąć i rozgrzać mięśnie. Czytałem,że jeśli ktoś przyjdzie i będzie sobie ćwiczył na "sucho" to poprostu może dostać jakiejś kontuzji itp. Dlatego zawsze przed treningiem cały squad ma wykonywać rozgrzęwkę chociażby z 10 minutową.. Dam tu pare przykładów porządnej rozgrzewki i rozciągania :
1.) NADGARSTKI
2.)Spleć palce obu dłoni i zacznij kręcić nimi młynka. Najpierw w jedną, a potem w przeciwna stronę.
3.) MIĘŚNIE UD; MIĘŚNIE ŁYDEK
Zrób duży rozkrok i uklęknij na prawym kolanie. Wyprostowana noga oparta jest na pięcie. Postaraj się chwycić za palce wyprostowanej nogi i lekko pociągnąć do siebie. Powtórz to samo z druga nogą..) STAW SKOKOWY
Stawiasz jedną stopę na palcach i zaczynasz kręcić nią w kostce w jedną, a potem w druga stronę. Nastepnie zmieniasz nogę.
To by było na tyle.
Ps. Nie wiedziałem w jakim dziale zamieścić , więc zamieściłem w tym .. bo do innych to w ogóle nie pasowało

Ostatnio edytowany przez KreCik (2008-08-30 00:02:06)

Offline

 

#2 2008-08-30 08:33:44

L.M.

Administrator

12999752
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 120
Punktów :   

Re: Rogrzewka i rozciąganie

spoko nic się nie stało że w tym..
ogólnie to rozgrzewka jest najważniejsza do każdego sportu...
i to nie powinno być tak że rozciągacie sie tylko przed treningiem...powinniście się też rozciągać po treningu..Dlaczego??- ponieważ mięśnie po treningu są jeszcze bardziej rozciągniecie i i następnym rozciąganiem[po treningu] dajecie im trwalsze rozciągnięcie i je wzmacniacie....
PKT za ten temacik Pozderr

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cafeots.pun.pl www.souleaterpbf.pun.pl www.pokemoncenter.pun.pl www.lo2konskie.pun.pl www.gq.pun.pl